Milas ilkçağlardan günümüze değin zeytin ve zeytinyağının anavatanı olmuştur. Doğusu ve kuzeyi son derece endemik bitki örtüsü açısından zengin floraya sahip dağlar batısında mandayla körfezi ve bodrum yarımadası bulunur. Kuzeybatısında Bafa Gölü, Güneyinde ise Gökova körfezi ile çevrili Tarihin ve Kültürlerin Harman olduğu bir kenttir Milas.

Gerek lezzet gerekse kimyasal açıdan en değerli zeytin türlerinden biri olarak kabul edilen “Memecik Zeytini” bu bölgede yetişmektedir.

Memecik zeytininden elde edilen zeytinyağı, insan vücuduna faydalarının yanı sıra Dünya’nın en kaliteli zeytinyağları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Buna en büyük etken ise Milas ve çevresinin kendine has endemik bitki örtüsüdür.

Firmamız, bu eşsiz coğrafyada yetişen Memecik türü zeytinleri özenle toplayarak tamamen zeytinin mekanik olarak işlenmesi sonucunda son derece hijyen ve sağlıklı ortamlarda soğuk sıkım yöntemi ile zeytinyağını elde ederek uluslararası sertifikalara sahip teknik donanım ve cihazlarla insan sağlığına ve temizliğe önem veren bir anlayışla, tamamı 304 Kalite Paslanmaz Çelik Zeytinyağı depolama tanklarında iklimlendirme sistemine ait tesisimizde muhafaza ederek tamamen hijyenik ortamda sıhhi paslanmaz çelik dolum makinası alet ve cihazları ile SELPA VERAVİTA-OSEVİLO ve ALİTİYE markalarımız altında zeytinyağının korunmasında son derece önemli bir ambalaj olan uvak koyu yeşil şişelerde ve sıhhi tenekelerde zeytinyağının dolumunu ve ambalajlamasını yaparak siz tüketicilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Tesisimiz Tarım Bakanlığının Tr-48-025129 İşletme Kayıt Numarasına, ISO-9001-2015/ISO-14001-ISO-10002/HACCP/ISO-22000-2005 belgelerine sahiptir. Tesisimizde İnsanın tüketimine doğrudan giden Türk Gıda Kodeksi Zeytin Yağı ve Pirina Yağı Tebliğine göre üretilen NATUREL SIZMA 0,0-05-0,8 dizem zeytinyağları ile maksimum 1 ve 2 Asit mineral zenginliği yönünden çok iyi olan zeytinyağlarını sizler için üretmektedir.  

Elde edilen zeytinyağları önce tat, koku, nefaset, görüntü ve aroma gibi fiziksel özelliklerinin incelenmesinin ardından laboratuvarlarımızda kimyasal bir takım testlerden geçmektedir.

Test aşamasından başarıyla geçen yağlar, torba filtre aracılığı ile 304 paslanmaz çelik tanklarımızda dinlenmeye alınmaktadır. Tanklarda bekletilen zeytinyağı ayrıca toprak filtreden geçirilerek tekrar dinlenmeye alınmaktadır.

Son aşamada, dinlendirilen zeytinyağı kâğıt filtreden geçirilerek dolum tanklarına alınmaktadır.

Dolum tanklarına alınan zeytinyağı el değmeden şişelere ve tenekelere doldurularak tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Tenekelerimiz özel olarak sıhhi ve hijyenik ortamlarda ülkemizin son derece önemli kuruluşlarında üretilmekte, şişelerimiz ise özel olarak Zeytinyağının korunması için önemli bir özelliğe sahip renk olan oak yeşil görünüme sahip şileler tercih edilmektedir.

Öncelikli hedefimiz kaliteden ve sağlıktan taviz vermeden Milas’ın Memecik türü zeytininden elde ettiğimiz kaliteli zeytinyağını tüm Türkiye ve Dünya ülkeleri ile tanıştırmak!

VeraVita
Gerçek yaşam kaynağı